Goksun Haber Merkezi

Yeni Müzikler

Başkan Aydın; “Dünya da hiç bir Elma Göksun Elmasına benzemez”

Başkan Aydın; “Dünya da hiç bir Elma Göksun Elmasına benzemez”
30 Ekim 2018 - 18:07

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Göksun Belediyesi İş Merkezi Meydanında düzenlenen festivalde yaptığı konuşmada, Göksun’da üretilen elmanın Türkiye ve dünya şartlarında değer bulması ve Göksun çiftçisinin en üst düzeyde elmanın getirisinden istifade edilmesi için festival düzenlediklerini söyledi.

beylikdüzü eskort

Festivalin 6’ncısında hedefe ulaştıklarını görmenin mutluluğu içinde olduklarını dile getiren Başkan Aydın, konuşmasında şunları kaydetti:

“Bugün yedincisini icra etiğimiz elma festivalimiz çok önem arz etmekte. 7 Yıl önce saygıdeğer Ali Hamza Pehlivan valimizin önderliğinde bu alanda başladığımız Elma Festivalimizin amacı, Göksun çiftçisinin Türkiye ve Dünya çapında yetiştirdikleri elmadan en üst düzeyde istifade etmesini sağlamaktı. 6. Festivalimizde bu hedefimize ulaştığımızı gördük.İnşallah bundan sonra elmamızın tasnifleme ve sınıflandırmasını yaparakilçe ve ülke ekonomimize daha fazla katkı sağlama gayreti içinde olacağız. Göksu’nda üretilen elma Türkiye’de üretilen hiçbir elma ile benzerlik göstermemektedir. Göksun’un iklimi, toprağı ve coğrafi yapısı elmamıza bu özellikleri kazandırmaktadır.”

Göksun’a kazandırdıkları projelere de değinen Başkan Aydın, “Sizlere daha iyi hizmet etme yolunda Rabbim hepimizin gücünü kuvvetini arttırsın. Festivalimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN