Goksun Haber Merkezi

Hemşehrimiz Kara, PTT Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Hemşehrimiz Kara, PTT Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
276 views
12 Mayıs 2021 - 6:06

Göksun’lu hemşehrimiz Mükremin KARA PTT Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı.

Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi Başkanlığı, ve PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Göksun’lu hemşerimiz Mükremin KARA , PTT Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Hemşehrimizi daha üst düzey görevlerde görebilmek umuduyla yeni görevi için tebrik eder başarılar dileriz. 

Mükremin KARA kimdir?

1976 yılında Kahramanmaraş ili Göksun ilçesinde doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1999-2000 yıllarında karayolu ve altyapı imalatı hizmeti veren özel bir firmada Harita Mühendisi olarak çalıştı. 2000-2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde kent içi trafik düzenleme projeleri, ilçe trafik sirkülasyon Projeleri çalışmaları kapsamında bölge raportörü, Kontrol Mühendisi, Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2014 yılı Ağustos ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı.

UKOME sekretarya hizmetleri, İstanbul Geneli Trafik Düzenleme ve İlçe Trafik Sirkülasyon projeleri, İstanbul Yol ağlarına ilişkin tespit, analiz ve güncelleme çalışmalarını yürüttü.

İstanbul Bisiklet Master Planı ve Bisiklet Eylem Planını hazırlatarak, bu kapsamda İstanbul genelinde 500 Km bisiklet yolu uygulama projelerini tamamladı.

2011-2019 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2020-2021 yılları arasında PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

23.06.2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığı Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi Başkanlığı görevine halen devam etmektedir.

Mükremin KARA, evli ve iki çocuk babasıdır.

28/04/2021 tarihinde Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Hemşehrimize hayırlı olsun.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN