Goksun Haber Merkezi

Yeni Müzikler

TOKİ’nin Göksun’da Kura Tarihi Belli Oldu!

TOKİ’nin Göksun’da Kura Tarihi Belli Oldu!
25 Nisan 2020 - 6:46

Koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında kura çekilişleri ertelenen 100 Bin Yeni Sosyal Konutun kuraları 28 Nisan 2020 Salı günü yeniden başlıyor.

Kahramanmaraş’ta da yapılması planlanan TOKİ kuraları koronavirüs nedeniyle ertelenmişti.Verilen bilgiye göre Göksun’da 5 Haziran 2020 tarihinde kuraların çekileceği açıklandı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen “100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi”nde 23 Mart’ta Koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında ara verilen hak sahipliği belirleme kuraları yeniden başlıyor.

TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan kura törenleri, hak sahibi olamayan vatandaşların başvuru bedellerinin banka şubelerinden iadesinde oluşabilecek sağlık risklerini engellemek için 23 Mart itibarıyla ileri bir tarihe ertelendi.

Kuralar 28 Nisan’da yeniden başlıyor!
Koronavirüs tedbirleri kapsamında, bankalar kurada hak sahibi olamayan vatandaşların şubeye gitmeden başvuru bedellerini alabilmelerine olanak sağlayan çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda kuralar vatandaşların katılımına kapalı olarak, noter huzurunda gerçekleştirilmeye devam edecek.

28 Nisan 2020 tarihinde başlayacak kuralar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) sosyal medya hesaplarından (Twitter, Facebook, YouTube) canlı yayınlanacak.

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde kuralar 3 Haziran’da çekilecek ve sosyal medyadan canlı olarak yayınlanacak.

Onikişubat ve Afşin ilçelerinde ise kuralar 4 Haziran’da çekilecek. Elbistan ile Göksun ilçelerinde ise kuralar 5 Haziran tarihlerinde çekilecek.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN