Goksun Haber Merkezi

Araştırmacı-Yazar Aslan Özmen; “Göksun çok büyük değerlere sahiptir”

Araştırmacı-Yazar Aslan Özmen; “Göksun çok büyük değerlere sahiptir”
198 views
06 Ekim 2019 - 10:27

Kendisi Aslen Makine Yüksek Mühendisi.Ancak doğduğu,büyüdüğü,havasını soluyup suyunu içtiği,derdiyle dertlendiği Göksun’a olan aşkı herkesçe biliniyor Göksun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Aslan Özmen beyin.

Geçtiğimiz yıl GÖKSUN HABER MERKEZİ Sitemizi kurduğumuzda niyetlenmiştik ancak bugüne nasip oldu görüşüp konuşmamız.Yazarımız Mehmet Gören ile kendisini ziyaret ettik.

Göksun’da doğan ayrı kalsa bile Göksun’u unutmayan Aslan Özmen Göksun Kaymakamlığı arkasında açtığı BİLGİ Kitap Evi ve hemen üst katında kurduğu Göksun Turizm ve Tanıtma Derneği ile Göksun’un Tarihi,Turistik,Ekonomik ve Edebi değerlerine büyük katkı sağlıyor.

Göksun Tarihi adlı kitabıyla da bilinen Aslan Özmen aslında Türk Ekonomisine de yön verecek nitelikte 6 eser kaleme almış.

Göksun’un hem tarihi yönden hem turistik yönden hem de ekonomik yönden çok büyük değerlere sahip olduğunu belirten Aslan Özmen,bu değerlerin tanıtımı için büyük çaba harcadıklarını ancak Göksun hak ettiği anlamda henüz tanıtılamadığını söyledi.

Kendisi ile Göksun üzerine bir Röportaj gerçekleştirdik.Göksun sevdalısı bir adamın dilinden dökülenleri birlikte izleyelim.

BİLGE İŞBOĞA; “GÖKSUN’U TANITMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Göksun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkan Yardımcısı Bilge İşboğa’da Göksun’un tanıtımına yönelik çalışmalarının aksamadan devam ettiğini belirterek Dernek üyeleri olarak özellikle de Yayla Turizmi başta olmak üzere tüm Değerlerimize yönelik yapılan etkinliklerde yer almaya çalışıyoruz.Ekiplerimizle düzenlediğimiz Kanyon,Yayla gezisi,Bisiklet ve Doğa Turizmi etkinlikleri ile Dağ Tırmanışlarının devam ettiğini söyledi.

GÖKSUN HER YÖNÜYLE BU SERGİDE!

Göksun Turizm ve Tanıtma Derneğinin salonunda 7/24 gezilip görülecek bir de Sergi açılmış durumda.Göksun tarihi ile başlayan,Siyasetçileri,Devlet Adamları,gezilip görülecek yerleriyle bu sergi Göksun’a gelen herkesin ilgi odağı.Hatta serginin ortasında Resimleri detaylı incelemek için oturma  alanları dahi oluşturulmuş.Göksun’u anlatan bir çok meteryali bünyesinde barındıran bu alanın mutlaka görülmesi gerektiğini düşünüyoruz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN