Goksun Haber Merkezi

Büyükkızılcık İçmeleri Festival İle Tanıtılacak!

Büyükkızılcık İçmeleri Festival İle Tanıtılacak!
485 views
16 Ağustos 2019 - 5:38
Göksun ilçemizin en büyük beldelerinden olan Büyükkızılcık şifalı suları ile ünlüdür. Birçok hastalığa faydalı olan bu şifalı sular yeterinde tanınmamakta ve bilinmememektedir.Göksun ve çevresinde faaliyet gösteren Büyükkızılcıklılar Derneği tarafından Yörenin tanıtılması amacıyla 27 Ağustos’ta Şenlik düzenlenecek.
Bu suya dikkat çekmek için her yıl tanıtım şenlikleri düzenlenir. Bizlerde yetkililerden bu suya sahip çıkıp tanıtılarak pazarlanarak paketlenerek insanlarımıza ulaştırılmasını bekliyoruz diyen Büyükkızılcıklılar Dernek Başkanı Aslan Şişik 27 Ağustos Salı günü gerçekleşecek olan şifalı su şenliklerine Bölge halkımızını bekliyoruz dedi.
Düzenlenecek olan Şenlikler ile ilgili görüşlerini aldığımız Büyükkızılcıklılar Dernek Başkanı Aslan Şişik “Kızılcık bölgemiz gerçekten cennet bir köşe. Özellikle suyumuz şifadır. Birçok hastalığa iyi gelen şifalı suyumuz insanlara ulaşmalıdır. Bu anlamda düzenleyeceğimiz etkinliğe sevilen sanatçı Aynur Bolat  hanımefendi katılacaktır. Başta Göksun,Afşin,Elbistan, Maraş Merkez olmak üzere tüm insanlarımızı etkinliğin yapılacağı gün olan 27 Ağustos Salı günü Büyükkızılcık kasabamıza (Mahalle) bekliyoruz. Etkinliğimize maddi manevi destek veren tüm üye ve dostlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN