Goksun Haber Merkezi

EXPO 2023 Göksun’da tanıtıldı!

EXPO 2023 Göksun’da tanıtıldı!
264 views
03 Mart 2021 - 6:26

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in vizyon projeleri arasında yer alan EXPO 2023 Göksun İlçemizde de tanıtıldı. Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlenen EXPO 2023 tanıtım ve bilgilendirme toplantısına katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Göksun Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek EXPO2023 Projesi hakkında bilgiler verdi.

Mahçiçek;

“Şehrimize yeni bir marka oluşturacak, deyim yerindeyse çağ atlatacak bir proje. Bu memleketin her şeyi var. Tek eksiğimiz tanıtım. Biz her ay beş uluslararası konferans, beş ayrı program düzenlesek EXPO 2023’ün sağlayacağı tanıtım ve reklamı sağlaması mümkün değildir.
Dünyada uluslararası organizasyonlardan olimpiyatlar ve dünya şampiyonaları 4 senede bir defa, bir ay yapılıyorken EXPO’lar 6,5 ay sürmektedir. Bu süre zarfında şehrimize yurt içi ve yurt dışından gelen misafirler, ekonomiye katacağı değer, istihdamdaki artış gibi sağlayacağı katkılar düşünülürse organizasyonun ne denli büyük olduğu anlaşılır.Çin’den Almanya’ya kadar birçok ülkeyi EXPO için ziyaret ettik. Oradan edindiğimiz bilgilerle daha iyi nasıl yaparızı araştırdık ve sadece 6,5 ay süre kullanılacak bir alan inşa etmek istemedik. Öyle bir proje yapalım ki, senenin her günü ve onlarca yıl kullanılabilsin.Projemizin içini; dünyada ilk ve tek iki konsept bir arada Kelebek ve Uğur Böceği Müzesi, ziyarete gelenlerin daha kolay ziyaret edeceği bir müze, öğrenciler için bir kütüphane, düğün salonları, nikah sarayları, su sporlarının yapılabileceği 70 bin m² büyüklüğünde kristal lagün, 284 hobi evi ile şehrin gürültüsünden uzakta mikro tarım ve doğa ile iç içe bir yaşam alanı, aquapark-lunapark, havuzun iki tarafına kafe ve açık alışveriş merkezi gibi birbirinden bağımsız birçok konseptle donattık. Burayı senenin 365 günü kullanılacak bir yaşam haline getiriyoruz.” dedi.

Toplantıya, AK Parti Göksun İlçe Başkanı Mustafa Akgül ve Mahalle Muhtarları katıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN