Goksun Haber Merkezi

GÖKSUN YENİLENEBİLİR TEMİZ ENERJİ ÜRETİCİLERİ ARASINA GİRİYOR!

GÖKSUN YENİLENEBİLİR TEMİZ ENERJİ ÜRETİCİLERİ ARASINA GİRİYOR!
124 views
19 Nisan 2021 - 5:40

Göksun’da  Yenilenebilir Temiz Enerji Üreticileri arasına girmenin sevinci yaşanıyor!

Hayatın devamlılığı açısından vazgeçilemeyecek bir kaynak haline gelen enerjinin üretim şekli çevresel sürdürülebilirlik açısından çok büyük önem taşımaktadır.

Doğal bir iklim olayı ve iklimsel düzensizliğin bir sonucu olarak karşımıza çıkan kuraklıkla mücadele kapsamında yenilenebilir temiz enerji kaynaklarının artırılması için özellikle Avrupa Birliği (AB) başta olmak üzere, ülkemizde ve gelişmiş ülkelerde önemli yatırımlar yapılmaktadır.

Göksun Belediyesinden yapılan açıklamada,Göksun Belediyesi  olarak, nüfusun ve sanayileşmenin hızla artmasına bağlı olarak enerji ihtiyacının karşılanmasına yönelik dünyada ve Türkiye’de hızla artan yenilenebilir temiz enerji gelişmelerine kayıtsız kalmadık ve yaptığımız yatırımla yenilenebilir temiz enerji üreticileri arasına adım attık. Belediyemize ait olan 20 dönüm arazi üzerinde, 3 bin 520 adet güneş paneli ile kurulumu devam eden Güneş Enerji Santrali (GES) projemizin faaliyete geçmesiyle 990 KW (1 Megawatt) gücünde elektrik üretimini hedefliyoruz. Buradan elde edilecek olan elektrik belediyemize ait binalar ile parklarımızda kullanacak, fazla üretimi de dağıtım şirketine satmak suretiyle gelir elde edeceğiz. GES projemizin Göksun’umuza hayırlı olmasını temenni ediyoruz denildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN