GÖKSUN HABER MERKEZİ


Göksun’da ki bu Konakta tüm anılar taze tutuluyor!

Göksun’da ki bu Konakta tüm anılar taze tutuluyor!
316 views
04 Haziran 2020 - 5:18

Göksun İlçemize bağlı Mehmetbey Mahallesinde bulunan Tarihi Konakta anılar taze tutuluyor.

Plevne Muharebesinde gazi olan Kafkas Subayı Mehmet Bey’in  kızları tarafından korunarak günümüze getirilen  Mehmetbey Mahallesinde ki tarihi konak adeta bir müzeyi andırıyor.

Müze ev olarak da bilinen tarihi konakta, Plevne Muharebesinde gazi olan Kafkas Subayı Mehmet Bey’in kılıcı, ailenin Kafkasya’dan göçü sırasında yanlarında getirdikleri, yöresel kıyafetler, çeyiz sandığı, gümüş yemek takımları ve ibrikler ile evin ilk yapıldığı günden itibaren evde kullanılan tarihi eşyalar bulunuyor.

Bu tarihin ev, 1877 yılında Osmanlı ile Rusya arasından yapılan Plevne Muharebesinden sonra konak olarak yapıldı.

Konağın emanetçileri Mehmet Beyin kızları  Nermin ve Fatoş Hanımlar da vefat etmiş. Göksun İlçemizin önemli bir dönemine de işaret eden Konak görenleri adeta büyülüyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    İstanbul Güven'nin Sitesi -İzmir Güven'nin Sitesi - Ankara Güven'nin Sitesi - Antalya Güven'nin Sitesi - Gaziantep Güven'nin Sitesi - Bursa Güven'nin Sitesi - Mersin Güven'nin Sitesi - Kayseri Güven'nin Sitesi - Konya Güven'nin Sitesi - Bodrum Güven'nin Sitesi - Muğla Güven'nin Sitesi - Marmaris Güven'nin Sitesi - Fethiye Güven'nin Sitesi - Adana Güven'nin Sitesi - Diyarbakır Güven'nin Sitesi - Malatya Güven'nin Sitesi - Alanya Güven'nin Sitesi - Sakarya Güven'nin Sitesi - Samsun Güven'nin Sitesi - Kuşadası Güven'nin Sitesi