Goksun Haber Merkezi

Göksun’da PTT’ye gitmeyin,Ödemeler artık evlerde yapılacak!

Göksun’da PTT’ye gitmeyin,Ödemeler artık evlerde yapılacak!
123 views
03 Nisan 2020 - 8:07

Dün GÖKSUN HABER MERKEZİ’nde  de gündeme getirilen PTT önünde ki Sosyal Yardım Kuyruğu artık olmayacak.PTT, dün yaptığı açıklamayla söz konusu yardımın PTT şubelerinden değil bizzat evde yapılacağını duyurdu.

İhtiyaç sahibi ailelere verilen yardım nedeniyle uzun kuyrukların oluştuğu bazı PTT şubelerinin kapatılacağı belirtildi. Alınan yeni karar doğrultusunda ödemelerin artık PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla vatandaşların kendi ikametlerinde yapılacağı duyuruldu.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelere yapılan 1000 TL’lik yardım ödemeleri nedeniyle PTT şubeleri önünde kuyruklar oluşturmuş buda Sosyal Mesafe sıkıntısını gündeme getirmişti.Kamuoyuna yansıyan görüntülerin ardından PTT’den yeni bir açıklama geldi. Alınan karar doğrultusunda yoğunluk yaşanan PTT şubelerinin geçici olarak kapatılacağı belirtildi.

PTT’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri süresince bazı PTT iş yerlerimizde yaşanan yoğunluğun, çalışma arkadaşlarımızın ve siz değerli müşterilerimizin koronavirüs hastalığı karşısında sağlığını tehlikeye düşürmemesi amacıyla 03.04.2020 tarihinden itibaren sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerimizi ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı aldık”

Alınan bu kararın ardından PTT dağıtıcıları, kolluk kuvvetleri ve bekçiler sosyal yardım ödemelerini evde yapacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN