Goksun Haber Merkezi

Göksunlular Soğuk Hava Deposu Projesinin Yarım kalmasından korkuyor!

Göksunlular Soğuk Hava Deposu Projesinin Yarım kalmasından korkuyor!
83 views
31 Ağustos 2020 - 5:58

2018 Yılı Ağustos ayında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve DOĞAKA işbirliği ile yapımı gerçekleştirilecek olan Göksun Soğuk Hava Deposu’nun temeli,dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç tarafından atılmış ve temel atma töreninde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 günlük eylem planında Göksun soğuk hava deposunun açıklanmasının onure edici olduğunu belirterek tesisi 2018 kışına yetiştirileceğini söylemiş ve artık üreticiler soğuk hava deposu olmadığı için ürünlerini ucuz fiyata vermeyeceklerini artık himaye ederek daha çok para kazanacaklarını söylemişti. Başkan Erkoç tesisin özellikleri hakkında açıklamalarda bulunurken tüm meyve ve sebzelerin muhafazasına uygun atmosfer kontrollü olduğu, toplam 8 bin metrekare alana kurulan tesis ,3 bin 750 metre kare kapalı alana sahip olduğu ve çeşitli ölçeklerde 15 adet soğuk hava deposu,idari bina ve personeller için çeşitli odaların olacağını bildirmişti.

 Başkan Erkoç’un görevinin dolmasının ardından göreve seçilen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise 2019 yılının ekim ayında soğuk hava deposuna bir ziyaret gerçekleştirmiş ve tesisin en kısa zaman içerisinde faliyete geçeceğini ziyareti sırasında açıklamıştı. Başkan Güngör’ün ziyaretinin üzerinden 1 yıl geçmiş ve halen soğuk hava deposu bitirilmemiştir. Çardak ve çevre mahallelere hizmet edecek olan tesis için elma üreticileri tesisin ne zaman biteceğini merak etmekteler.Tesis havalar soğumadan tamamlanırsa elmalarını ucuz fiyata aracılara vermekten ziyade kış aylarına kadar muhafaza edip gerçek fiyatından tüketicilere sunmayı sağlamayı hedefliyorlar.Elma üreticileri ilaçlama dahil bir çok malzemede fiyat artışı nedeniyle ürünlerini soğuk hava deposunda muhafaza edip kış döneminde satar ise zarar etmeyeceğini dillendirmektedir.

Vatandaşlar soğuk hava deposunun Göksun Kültür Merkezi ve Alparslan Türkeş Mesire Alanında ki spor salonu gibi yarım kalmasından da korkmuyor değiller.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN