GÖKSUN HABER MERKEZİ


KANAL GÖKSUN PROJESİ DEVAM EDİYOR!

KANAL GÖKSUN PROJESİ DEVAM EDİYOR!
622 views
07 Ağustos 2020 - 5:43

Mart ayında hizmet vermeye başlayan Yeni Hizmet Binamızın peyzaj çalışmasını da içinde barındıran Kanal Göksun projemizin birinci etap çalışmaları Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü işbirliği ile devam ediyor.

Akarsular bakımından oldukça zengin olan Göksun’un ilçe merkezinden geçen ve birçok kaynağı toplayan Göksu Çayı, Kanal Göksun projesi ile yeni bir kimliğe kavuşuyor.

İlçe merkezimizden geçen Törbüzek ve Kömür Çayları ile birlikte Adatep Barajını besleyen önemli bir akarsu kaynağı olan Göksun Çayı, Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın’ın göreve geldiği 2014 yılına kadar içine boşaltılan kanalizasyon nedeniyle etrafına kötü kokular yayan bir dereden ibaretti. Başkan Aydın’ın girişimleri ile 2014 yılında KASKİ işbirliği kanalizasyondan arındırılan Göksu Çayı, şimdi adına yakışır bir proje ile halkımızın hizmetinde olacak.

Belediye Hizmet Binamızın peyzaj çalışması kapsamında birinci etap çalışması devam eden ve Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın’ın prestij projeleri arasında yer alan Kanal Göksun Projesi toplam dört etap olarak yapılarak hizmete girecek. Etrafında bisiklet, yürüyüş ve araç yolu ile dinlenme alanları bulunan, içinde su bisikletleri ve kanoların hizmet vereceği Kanal Göksun projesinin ikinci etabı Belediye Hizmet Binamız ile Kayseri Karayolu arasında yapılarak hizmete açılacak. Projenin üçüncü etabında Kayseri Karayolu ile Nebininoğlu kaynağı arası, üçüncü etabında ise Belediye Hizmet Binamız ile Kahramanmaraş Karayolu arası yapılarak halkımızın hizmetine sunulacak.

İlçemizin gelişimine büyük katkılar sağlayacağına inandığımız Kanal Göksun Projemiz hayırlı olsun.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    İstanbul Güven'nin Sitesi -İzmir Güven'nin Sitesi - Ankara Güven'nin Sitesi - Antalya Güven'nin Sitesi - Gaziantep Güven'nin Sitesi - Bursa Güven'nin Sitesi - Mersin Güven'nin Sitesi - Kayseri Güven'nin Sitesi - Konya Güven'nin Sitesi - Bodrum Güven'nin Sitesi - Muğla Güven'nin Sitesi - Marmaris Güven'nin Sitesi - Fethiye Güven'nin Sitesi - Adana Güven'nin Sitesi - Diyarbakır Güven'nin Sitesi - Malatya Güven'nin Sitesi - Alanya Güven'nin Sitesi - Sakarya Güven'nin Sitesi - Samsun Güven'nin Sitesi - Kuşadası Güven'nin Sitesi