GÖKSUN HABER MERKEZİ


AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Onikişubat Belediyesi Spor Salonunda Amatör Spor Kulüplerine Destek.

Onikişubat Belediyesi Spor Salonunda Amatör Spor Kulüplerine Destek.
226 views
17 Aralık 2021 - 5:54

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Hürriyet Kapalı Spor Salonunda düzenlediği programla Amatör Spor Kulüplerine ihtiyacı olan malzemeleri hediye etti. Programa AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Onikişubat Başkanı Mücahit Kara, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ekrem Karaoğlan, kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı. Sporcularla yakından ilgilenen Başkan Mahçiçek, moral ve motivasyonlarını yükseltecek ayaküstü sohbetler etti. Malzeme dağıtımı öncesi konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel şunları ifade etti.

“Sözlerime başlamadan Hanefi Başkanıma, emeği geçen ekip arkadaşlarına böylesine güzel bir organizasyon için çok teşekkür ederim. Amatör Spor Kulüplerimiz zor şartlarda önemli bir görevi ifa ediyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Artık eskisi gibi değil. Cumhurbaşkanımız önderliğinde AK Parti kulüplerimiz yanında olmaya devam ediyor. Onikişubat Belediyemiz rutin belediyeciliğinin dışında vizyon projesini de ortaya koyuyor Expo 2023 gibi. Bunun yanında bu tür sosyal faaliyetlerde başrol oynuyor. Ben o yüzden Hanefi Başkanıma tekrar teşekkür ediyorum. Çünkü bizim için gençlerimizin ruhen ve fiziken gelişimlerinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bunun için de gençlik ve spor faaliyetlerinin desteklenmesi çok önemli. O yüzden hem hükümetimiz hem belediyelerimiz çok önemli bir rol üstleniyorlar. Bugün bir örneğini hep beraber görüyoruz. Hanefi Başkanıma bu konuda gösterdiği hassasiyet için çok teşekkür ediyorum. Sporcularımıza başarılar diliyorum.”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise şöyle konuştu.

“Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları için yapılabilecek en güzel şey sportif akitivitelerdir. Dolayısıyla sizleri bir kere daha gönülden kutluyorum. Hoşgeldiniz sefa geldiniz. Spora küçüklüğümden beri ilgim var. Biliyorsunuz geçmişte Kahramanmaraş Sporun Başkanlığını yaptım. Belediye olarak da spor yatırımlarına önem veriyoruz. 7 Havuz, 12 Halı Saha, Bilgi ve Kültür Evlerimiz içerisinde fitness salonları yaptık. Park ve site bahçelerine 5’li setler halinde fitness aletleri yerleştirdik. Yani gençlerimiz için ne lazımsa onu yapmaya gayret ettik. Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi kapsamında 5’li setler halinde ilkokul 2’den itibaren 80 bin kitabı sadece Onikişubat’ta değil, tüm Kahramanmaraş’a dağıttık. Sonra da Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber bir sınav yaptık. Özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının hazırlanması için ücretsiz üniversite hazırlık kursları açtık. Geçen sene %83 başarı oranıyla öğrencilerimiz üniversiteyi kazandılar. Her zaman şunu söylüyoruz. Fiziki çalışmalardan önce eğitim çalışmalarımız gelir. Eğitim deyince okumadan tutun sportif aktivitelere kadar hepsi içerisinde. Eğitimde de sporda da sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz. Geçenlerde ziyaretimize görme engelli goalball takımımız geldi kendilerine malzeme desteğinde bulunduk ve müsabakalarına gidebildiler. Takımdan iki kızımız olimpiyatlara katılarak şampiyon oldular. Bir kızımız yüzmede Avrupa 3.’sü olmuş. Kahramanmaraş’ta her alanda değerli insan yetiştirmek için gayret edeceğiz ve şampiyonlar da çıkmaya devam edecek. Hepinize yürekten, gönülden başarılar diliyor, sağlıkla kalın diyorum.”

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ekrem Karaoğlan şu ifadelere yer verdi.

“Bugün her sene olduğu gibi Onikişubat Belediye Başkanımızın malzeme desteği için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sayın Hanefi Maçiçek Başkanımıza bu verdikleri desteklerden dolayı huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımızın ne zaman kapısını çalsak ihtiyacımız olduğunda hiçbir zaman bizi boş çevirmemiştir. Bundan önce de makamlarında, ampute, işitme engelli ve görme engelli spor kulübümüze malzeme desteğinde bulunmuşlardı. Onlar müsabakalarına gidip geldiler. Bugün burada 27 spor kulübümüze malzeme desteği yapılacak. Futbol, voleybol, hentbol, engelliler yüzme branşımız, hokey kulüplerimiz var. 210 tane futbol topu, 27 voleybol topu, 10 hentbol topu, 576 eşofman takım, 500 yağmurluk, 462 futbol ayakkabısı, 84 spor ayakkabı, 64 forma, kız-erkek mayo, masa tenisi raket ve topu ve daha birçok malzeme için kendisine çok teşekkür ediyorum.”

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Cemil Boz şunları söyledi.

“Onikişubat Belediyemizin malzeme dağıtımı için bugün burada sizlerle birlikte olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum sözlerime başlamadan önce. Desteklerinden dolayı Hanefi Başkanıma emeklerinden dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Yerel yönetimlerden amatör kulüplerimize destek görmek gerçekten çok önemli. Göreve geldiğim günden beri Hanefi Başkanımın adı sık sık bu tür yardımlarla anılıyor. Tekrar desteklerinden dolayı Hanefi Başkanıma şükranlarımı arz ediyorum.”

Sporculara ve kulüp yöneticilerine malzemeler teslim edildi. Çekilen hatıra fotoğrafları sonrası program noktalandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
İstanbul Güven'nin Sitesi -İzmir Güven'nin Sitesi - Ankara Güven'nin Sitesi - Antalya Güven'nin Sitesi - Gaziantep Güven'nin Sitesi - Bursa Güven'nin Sitesi - Mersin Güven'nin Sitesi - Kayseri Güven'nin Sitesi - Konya Güven'nin Sitesi - Bodrum Güven'nin Sitesi - Muğla Güven'nin Sitesi - Marmaris Güven'nin Sitesi - Fethiye Güven'nin Sitesi - Adana Güven'nin Sitesi - Diyarbakır Güven'nin Sitesi - Malatya Güven'nin Sitesi - Alanya Güven'nin Sitesi - Sakarya Güven'nin Sitesi - Samsun Güven'nin Sitesi - Kuşadası Güven'nin Sitesi