Goksun Haber Merkezi

Yeni Müzikler

GÖKSUN GES PROJESİNDE ÖN KABUL YAPILDI.

GÖKSUN GES PROJESİNDE ÖN KABUL YAPILDI.
24 Mayıs 2021 - 5:26

Göksun Belediyesine ait 20 dönüm arazi üzerinde yenilenebilir temiz enerji tesisi kurulum çalışmalarında son aşamaya gelindi. 3 bin 520 adet güneş paneli ile kurulumu tamamlanan Güneş Enerji Santrali (GES) projemizin ön kabulü yapıldı.

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, proje kabul heyetinde yer alan AKEDAŞ Elbistan Bölge Müdürü Ali Özberk, Proje Koordinatörü – Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi AR-GE ve Enerji Yönetimi Şube Müdürü Oğuzhan Örer, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Gaziantep Şube Başkanı – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ Scada Şube Müdürü İslim Arıkan, diğer ilgililer ve yüklenici firma yetkilileri Elektrik Mühendisi Bahattin Uylukçu ve Elektrik Mühendisi Cengiz Korkmaz ile birlikte kurulumu tamamlanan tesiste incelemelerde bulundu.

Ön kabulü yapılan Güneş Enerji Santrali (GES) projemizin faaliyete geçmesiyle 990 KW (1 Megawatt) gücünde elektrik üretimini hedefliyoruz. Buradan elde edilecek olan elektrik belediyemize ait binalar ile parklarımızda kullanacak, fazla üretimi de dağıtım şirketine satmak suretiyle gelir elde edeceğiz. GES projemizin Göksun’umuza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN