Goksun Haber Merkezi

Tarım Müdürlüğü Göksunlu Elma üreticisi ile bir araya geldi!

Tarım Müdürlüğü Göksunlu Elma üreticisi ile bir araya geldi!
245 views
29 Eylül 2020 - 5:56
Elmada hasat dönemine yaklaşırken  İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce Çardak Mahallesinde elma üreticileri ile bir araya gelinerek elmada entegre mücadele kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi yapıldı.
Toplantıya Tarım ve Orman İlçe Müdürü Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ, Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim CÜCE, İlçe Müdürlüğü Entegre Mücadele Sorumlusu Ergün ALADAĞLI ve elma üreticileri katıldı.
İlçe Müdürü Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ, başta iç kurdu ve karaleke mücadelesi olmak üzere, sirke sineği, akdeniz meyve sineği gibi zararlılarla mücadele için şimdiye kadar neler yapıldığını, (KSÜ) Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tamer Üstüner tarafından geliştirilen “5D formülünün(doğru teşhis, doğru ilaç, doğru zaman, doğru doz ve doğru yöntem) tarımsal ilaçların insan sağlığına zararını en aza indirmek için önemini, hasat sonrası dönemde bahçe temizliği, sürüm v.b. hangi uygulamaların yapılması gerektiği gibi konulara değinerek, üreticilere bereketli bir hasat sezonu temennisinde bulundu.
Ayrıca Bakanlık tarafından hayata geçirilen DİTAP (Dijital Tarım Pazarı) hakkında da üreticilere bilgi verilerek, Tarım ve Orman Bakanlığı olarak tohumdan sofraya kadar güvenilir gıda üretiminde ve pazarlanmasında her koşulda üretici ve tüketicilere hizmet vermeye devam edileceği belirtildi.
Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim CÜCE’de içerisinde bulunulan Covit-19 salgınına rağmen çiftçilerimizin üretime devam ederek, çok kutsal bir görev ifa ettiklerini belirterek, her koşulda üretime devam ederek milli ekonomiye katkı sağlayan çiftçilere ve çalışmalarından dolayı İlçe Müdürlüğümüze teşekkür etti.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN