GÖKSUN HABER MERKEZİ


İlçe Tarım Müdürü Dr.A.Mesut Kıraç’ın Gümüşhane’ye tayini çıktı.

İlçe Tarım Müdürü Dr.A.Mesut Kıraç’ın Gümüşhane’ye tayini çıktı.
146 views
29 Aralık 2022 - 10:23

2012 yılı Temmuz ayından itibaren Göksun ilçe Tarım ve Orman Müdürü olarak görev yapan  hemşehrimiz Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ, Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atandı.

Göksun İlçemizde görev yaptığı süre içerisinde gerek kamu görevlilerince gerekse vatandaşlarımız tarafından oldukça sevilen bir isim olan Dr. Ahmet Mesut Kıraç, Göksun Tarımına ve bu verimli topraklara Tarım ve Orman Müdürü olarak hizmet etmiş, özellikle Elma ve Çilekte markalaşma üzerine gayret sarfetmiş,çiftçilerinden her konuda bilinçlenmesi için çalışan bir isimdi.

İlçemizde görev yaptığı sürede göstermiş olduğu üstün gayretlerinden dolayı Göksun halkı adına teşekkür ediyor,yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ kimdir?
1983 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğdu. 
İlk, orta ve lise öğrenimini Göksun’ da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünü kazanarak lisans öğrenimine başladı. 
Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalında (Biyosistem Mühendisliği) Bodur ve Yarı Bodur elmalar üzerine yaptığı araştırmalarla yüksek lisans ve doktora eğitimini bitirdi. 
Meslek hayatına Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesinde Araştırma görevlisi olarak başlayan Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Andırın ve Göksun İlçe Teşkilatlarında Ziraat Mühendisi olarak görev yaptı. 
Temmuz 2012 yılından itibaren Göksun İlçe Tarım ve Orman Müdürü olarak görev yapan KIRAÇ, son olarak Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit KİRİŞÇİ’nin tensipleriyle Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürü olarak görevlendirilmiştir.
KIRAÇ evli ve iki çocuk babasıdır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    İstanbul Güven'nin Sitesi -İzmir Güven'nin Sitesi - Ankara Güven'nin Sitesi - Antalya Güven'nin Sitesi - Gaziantep Güven'nin Sitesi - Bursa Güven'nin Sitesi - Mersin Güven'nin Sitesi - Kayseri Güven'nin Sitesi - Konya Güven'nin Sitesi - Bodrum Güven'nin Sitesi - Muğla Güven'nin Sitesi - Marmaris Güven'nin Sitesi - Fethiye Güven'nin Sitesi - Adana Güven'nin Sitesi - Diyarbakır Güven'nin Sitesi - Malatya Güven'nin Sitesi - Alanya Güven'nin Sitesi - Sakarya Güven'nin Sitesi - Samsun Güven'nin Sitesi - Kuşadası Güven'nin Sitesi